İstinat Duvarı

İstinat Duvarı Yapımı

İstinat Duvarı

İstinat Duvarı yük taşıma amacı ile yapılan görsellikten ziyade sağlamlığı önemli olan bir yapıdır.

İstinat duvarı yapımı diğer bütün beton işlerinden farklı değerlendirilmek zorunda olan bir yapıdır.

İstinat duvarı yapımında kullanılacak olan malzemeler özenle seçilmelidir. Aksi takdirde kolayca yıkılacaktır.

İstinat duvarları doğal ortamda bulunan toprak ve su ile direk temas halinde olacağı için yalıtım gerektirebilir. Yoksa duvarınız sağlamlığını kaybeder.

İstinat Duvarı Yapımın’da Tercihler

İstinat duvarı yapımında tercih edilecek personelin bu konuda ustalaşmış olması kayıplarınızı en aza indirecektir. Tecrübeli bir personele yaptırırsanız işi daha iyi ve dayanıklı yapacaklardır.

İstinat duvarının tekrar tekrar inşası zor yâda mümkün olmayabilir, istinat duvarının yenilenmesinde ilk yapılan duvarın maliyetine oranla daha yüksek maliyetler ortaya çıkabilir. Bu yüzden istinat duvarını tecrübeli bir firmaya yada ustaya yaptırılması gerekir.

Yeniden inşa edilmesini önlemek için ihtiyaç olan duvarınızı tecrübeli ustalarla ve kaliteli malzeme ile yaparsanız uzun yıllar boyunca dayanarak sizi manevi ve maddi kayıplarla karşı karşıya bırakmaz.

İstinat Duvarı Yapımının Önemi

İstinat duvarları temelde toprak yükünü taşımaya yönelik olarak inşaa edilen bir yapı olduğu için insan eli ile yâda yeraltı sularıyla mücadele edeceği için maliyetten kaçmamak adına izolasyonlu olarak yaptırılmalıdır. Yoksa işini tam olarak yapamazlar.

Dayanıklılığı ön planda yapılandırılmış bir istinat duvarı sizin ihtiyaçlarınızı onlarca yıl karşılayacaktır.

Bazı istinat duvarları için görüntüde önemli olur bunlar kot’a yapılan bina müstakil ev gibi yapılardır. İmkânlar dâhilinde Kot’a yaptırmak zorunda kaldığınız cepheli yapılarda istinat duvarının  kaba özensiz görünümü yapınızın değerini düşürebileceği gibi  görsel açıdan kirliliğe sebep olacaktır.

İstinat duvarlarının birinci önceliği dayanıklılıktır ama ihtiyaç halinde görselliği önemlidir.

Beton İstinat duvarı yapımı işlerinizde kaliteyi önalanda tutan profesyonel ustalarımızla  hizmetinizdeyiz. Her türlü duvar yapım işleriniz  ve yıllar boyu dayanabilecek istinat duvarı yapım işleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Beton duvar firması olarak uzun yıllardır sektörde faaliyet içerinde bulunmaktayız. Bitirdiğimiz beton duvar işleri hakkında bilgi için referanslarımıza bakabileceğiniz gibi bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.  Profesyonel Beton duvarı ustalarımızla hizmetinizdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir