Bilsen Yapı

Ankara İstinat Duvarı:

              İstinat Duvarı yük taşıması için  yapılan görsellikten ziyade sağlamlığı ön planda olan bir yapıdır. İstinat duvarı yapımı diğer bütün beton işlerinden farklı değerlendirilmek zorunda olan bir yapıdır.

İstinat duvarı yapımında kullanılacak olan malzemeler özenle seçilmelidir. İstinat duvarı yapımında kullanılacak olan malzemeler özenle seçilmelidir.

İstinat duvarları doğal ortamda bulunan toprak ve su ile direk temas halinde olacağı için izolasyonu da yapılması gerekir. İstinat duvarlarının genel yapım amacı olarak ise set görevi görmesindendir. Genelde yüksek toprak önlerine yapılan ve bu toprak dolgu alanlarını tutup sabitleyen yapılardır. İstinat duvarlarının sağlam ve de dayanıklı yapılması gerekmektedir. Yıllarca önünde set görevi gördüğü yük, onu sürekli iklim şartlarına göre zorlayacaktır. Dolayısı ile istinat duvarları yapılırken içersinde kullanılan betonun ve bağlanan demir donatılarının iyi hesaplanıp uygulanmalıdır. Yani yıllarca gerilme yükü taşıyacak olmasından dolayı istinat duvar imalatı titizlikle uygulanmalıdır. İstinat duvarlarında yapım aşamasında eger ki mevsim yaz ise havalarda sıcak ise betonun yanmaya karşı korumak için sabah er saatlerde ve akşamda geç saatlerde sulanması gerekmetedir. Aksi halde imalatta kullanılan beton sınıfı ne kadarda güçlü olursa olsun beton yanar, yanınca da dayanım özelliğini kaybeder. Zamanla da yanan beton yüzeyleri dökülmeye başlar. Bu durumkış ve yaz mevsim geçişlerinde daha çok görülür.

Ankara İstinat Duvarı Yapımı

İstinat duvarları doğal ortamda bulunan toprak ve su ile direk temas halinde olacağı için izolasyon gerektirebilir.

İstinat duvarı yapımında tercih edilecek personelin bu konuda ustalaşmış olması kayıplarınızı en aza indirecektir.

İstinat duvarının tekrar tekrar inşası zor ya da mümkün olmayabilir, istinat duvarının yenilenmesinde ilk yapılan duvarın maliyetine oranla daha yüksek maliyetler ortaya çıkabilir.

Yeniden inşa edilmesini önlemek için ihtiyaç olan duvarınızı tecrübeli ustalarla ve kaliteli malzeme ile yaparsanız uzun yıllar boyunca dayanarak sizi manevi ve maddi kayıplarla karşı karşıya bırakmaz.

Bazı istinat duvarları için görüntüde önemli olur bunlar kota yapılan bina müstakil ev gibi yapılardır. İmkânlar dâhilinde Kota yaptırmak zorunda kaldığınız cepheli yapılarda istinat duvarının  kaba özensiz görünümü yapınızın değerini düşürebileceği gibi  görsel açıdan kirliliğe sebep olacaktır.

İstinat duvarları temelde toprak yükünü taşımaya yönelik olarak inşa edilen bir yapı olduğu için insan eli ile ya da yeraltı sularıyla mücadele edeceği için maliyetten kaçmamak adına izolasyonlu olarak yaptırılmalıdır.

Dayanıklılığı ön planda yapılandırılmış bir istinat duvarı sizin ihtiyaçlarınızı onlarca yıl karşılayacaktır.

İstinat duvarı yapımı işlerinizde kaliteyi ön planda tutan profesyonel ustalarımızla  hizmetinizdeyiz.

İstinat duvarlarının birinci önceliği dayanıklılıktır ama ihtiyaç halinde görselliği önemlidir.

Ankara’da da istinat duvarı yapımı işinde isteğinize ve projenize uygun yapılar için bizimle çalışmalısınız. Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle ilçelerinde istinat duvarı yapımı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’nın her bölgesinde, profesyonel ve kaliteli hizmet için arayın görüşelim.

Call Now ButtonHemen Ara