Bilsen Yapı
Desenli bahçe duvarı yapımı

Desenli Bahçe Duvarı Ankara

Ankara Desenli Bahçe Duvarı Uygulama Amacı Ve Süreci;

        Ankara bahçe beton duvarı ismi itibariyle yapı inşaat yapı sektör tekniğinin farklı bir alanı olarak ayrılmaktadır. yapıları çevreleyen veya boş alanları çevreleyen yapılardır. yapıları çevrelemesindeki gerekçesi dışarıdan gelebilecek tehlikeli ve zararlı etkilerden yapıyı ve ya o alanı korumak için yapılır. Bir diğer şekliyle boş alanları çevrelemesiyle de o alanların içlerine dışarıdan gelebilecek taciz ve işgali önlemek için inşa edilir. Bu beton bahçe duvarı imalatları desenli ve düz yüzeyli beton kalıpları kullanılarak farklı görsel ve estetik tarzlarda ve şekillerde de yapılmaktadır.
Tabi ki bu tip yapıları yaparken yap tekniklerine bağlı kalınarak imal edilmesi gerekmektedir. Bu teknikler de inşaat mühendisliği alanına giren yapısal uygulamalardır. Dolayısıyla beton bahçe duvarı imalatlarının da bu ihtisas alanı tekniklerine uygun statik ölçülerde yapılması gerekmektedir. Beton bahçe duvarı imalatı içerisinde kullanılacak beton, demir donatıları bu standartlara uygun hale getirilerek imal edilmelidir.
Bahçe duvar yapım aşamasındaki bu işi yapan ve ya üstlenen kişilere bahçe duvarı ustası denilmektedir. Beton bahçe duvar ustası olarak tabir ettiğimiz kalifiye elemanlar günümüzün ve zamanın gerekli teknik konularına hakim olması gerekir. Biz bu  konu ile alakalı olarak zamanın ve teknolojinin gereklerine uyarak her zaman kendimizi yenilemeyi ve yenilenmeyi gerek görmekteyiz.
  Ankara da beton bahçe duvar imalatı gereken titizlikle ele alınması yapılması gereken bir betonarme yapım uygulamasıdır. Bu tip uygulama ile ilgili yapılan çalışma, uygulamayı yapan kişi veya kişilerce bilinçli ve de profesyonel anlamda ele alınmalıdır. Yani yapılacak çalışmalar, zeminin yumuşak veya sert oluşuna göre malzeme seçimi beton ölçüleri buna göre yapılmalıdır. Aksi halde yapılan imalatlar yapısal olarak olumsuz sonuçlar ortaya çıkarır.
Kot farkı olan arazi şekillerinde, yapılacak imalat genelde kademe şeklinde yapılarak ortaya çıkar. Bu tip uygulama şekli titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde yapılan çalışmalar düzgün ve de görsel olarak hiçte hoş durmayan yapılar ortaya çıkar. Çevrelediği yapıyı da görsel olarak tamamlamaz hoş bir görüntü ortaya koymaz. Günümüzde yapılan bu tip çalışmalar çoğunlukta olup görsel ve yapısal çarpıklık olarak ortaya çıkar. Oysaki güzel ve hoş duran beton duvar imalatları çevrelediği alanı veya çevrelediği yapıyı güzel ve de şık gösterir. Ne yazık ki bu işleri veren işin sahipleri, öncelikli olarak maliyetlerinden dolayı işe kim ucuz fiyat verirse ona ihale ederek, ortaya çarpık ve düzenli olmayan, sonucun da görsel ve yapısal olarak kendilerinin de beğenmediği çalışmalar ortaya çıkmıştır. Öncelikle bu tip işleri yapan kimselerin, referans olarak kendini kanıtlamış usta veya firmalarla görüşülüp, onların yaptığı işlerden referans alınarak ihale edilmelidir. Yani güvenilir kişi veya kişilere yaptırılmalıdır. Ne yazık ki günümüz şartlarında bu özelliklere sahip olmayan bir çok kişi bir çok hatalı ve çarpık yapılar ortaya koymuştur. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için, bu alanda işleri profesyonel anlamda yetkinliğini ve kalitesini kanıtlamış firma veya ustalarla iletişime geçilmelidir.

Call Now ButtonHemen Ara